Splošno

Zabeležka sestanka za ponovno oživitev odseka za propagando

ZABELEŽKA SESTANKA ZA PONOVNO OŽIVITEV ODSEKA ZA PROPAGANDO

Torek, 13. 6. 2023 ob 19. uri na sedežu društva

Sestanek sta na pobudo člana upravnega odbora Mirana Marc po odločitvi  zadnje seje upravnega odbora, sklicala podpredsednika društva Maja Kajzer in Darko Božič.

Sestanek je vodila podpredsednica društva Maja Kajzer.

Prisotnih je bilo več kot 30 članov društva, ki imajo namen sodelovati v tem odseku.

Podpredsednica Maja Kajzer je pozdravila vse prisotne in povedala, da je namen sestanka obuditi speči odsek, ki že leta ne deluje, je pa za delovanje in predstavitev društva zelo pomemben.

Namen delovanja tega odseka bi  bil dobra predstavitev celotnega društva. Za popolno delovanje bo potrebno veliko časa. V odseku bi delovali člani, ki se bodo opredelili za urejanje področja, ki ga poznajo. Gradivo bi se zbiralo iz vseh odsekov. V odsek bi moral biti vključen vsaj po en član vsakega odseka društva.

S čim vse bi se odsek ukvarjal:

• Člani odseka bi imeli vsak svoje zadolžitve, s tem, da bi vsak  iz svojega področja zbiral gradivo in ga pošiljal tistemu, ki bi bil zadolžen za objave na spletni strani in ga tudi sprotno urejal
  • Skrbeti bi morali za objave tudi v drugih medijih; kot so radio, časopisi, naše propagandne omarice
  • Pripravljati razna predavanja s planinsko tematiko
  • Odsek bi moral imeti nalogo  in človeka, ki bi skrbel za povezovanje s sosednjimi društvi, tudi v zamejstvu, udeleževanje na njihovih prireditvah in pohodih ter obletnicah
  • Skrb za pripravo letne brošurice s programom
  • Udeležba na srečanju planincev na nivoju PZS,
  • Udeležba na  tradicionalnih pohodih
  • Skrbeti za promocijo in boljšo predstavitev naših koč in njihove ponudbe
  • Objavljati  tudi slikovno gradivo o izvedenih dogodkih, izletih, akcijah, delu, morebitne pohvale, pa tudi pritožbe
  • Objavljati bližnje dogodke in srečanja
  • Sodelovanje s planinsko skupino Mahle
  • Pisanje o dogodkih in objavljati na spletni strani in lokalnih časopisih, ter zbiranje gradiva za pripravo morebitnega zbornika PD
  • Skrbeti za obeleževanje obletnic PD, odsekov, koč
  • Skrbeti  za obiskovanje  zaslužnih, bivših, aktivnih članov ob pomembnih obletnicah in drugih pomembnih dogodkih
  • Skrb za udeležbo na poslovilnih dogodkih in nošnja prapora PD.
  • Organiziranje srečanja članov PD in iskanje novih kadrov.
  • Poskrbeti za prepoznavnost delovanja PD v lokalni skupnosti – občini
  • Sodelovanje s  Športno zvezo
  • Sodelovanje s turističnim društvom in TIC
  •  Pri mlajši populaciji s planinskimi izleti odvračamo pozornost od prevelike digitalizacije.

Pri starejši populaciji pa je pomembno tudi z zdravstvenega vidika, saj se z gibanjem ohranja vitalnost, zmanjšuje tveganje za bolezni in manj zdravstvene oskrbe, zato bi  morali pri občini poiskati vir sredstev.

• Zadolženi člani za razna področja bi se morali sestajati vsaj enkrat mesečno in dogovarjati o delu in načrtih.

Potekala je krajša razprava:

Povedano je bilo, da odsek zahteva resne člane, ki imajo dobre ideje in želijo delati.

• Miran Marc je povedal, da je kandidat za delovanje v odseku. Ima veliko izkušenj.
  • Hedvika Lesica je predlagala, da bi člane PD obveščali po e-p ali z SMS sporočili o  bližnjih dogodkih.
  • Podpredsednik Darko Božič je povedal, da imajo v Postojni  na radiu 94 tedensko    oddajo o poročanju planinskih dogodkov iz tamkajšnjega društva.  Meni, da bi se morali tudi    v Novi Gorici bolje povezati z lokalnimi mediji.
  •  Silvana Pelicon je predlagala, da bi se vsak kandidat za delovanje v odseku moral pisno izjasniti katero področje bo pokrival.
  • Maja Kajzer je povedala, da PD ni pripravilo zbornika za 70-letnico, zato se je potrebno potrudit, da ga bomo pripravili za naslednjo okroglo obletnico.
  • Povedala je tudi , da bi morali izvest vsako letno brezplačni izlet za člane.
  • Nada Pisk je povedala, da že sedaj dela  na propagandi, saj skrbi za plakate v oglasnih  omaricah. Kolikor bo lahko bo še delala. Želela bi, da v PD ne bi bilo nesoglasij in bi člani med seboj sodelovali.
  • Franc Modrijan, 50 let član PD, je hotel poudariti, da je za današnje srečanje bil sklican občni zbor odseka. Ker so mu prisotni povedali, da njegova trditev ni pravilna, saj odseka še nimamo in, da sta bila po določitvi  UO sklicatelj Maja in Darko, ki delujeta  za isti cilj.  Najprej je potrebno dobiti ljudi odseka, nato sklicati zbor in določiti vodjo. Danes tega ni možno narediti. Umaknil se je z njegovimi trditvami.

Podpredsednica Maja Kajzer je kot sklicatelj prosila k razmisleku tiste člane, ki bi  delali in pozvala naj se pisno predstavijo s čim se bodo ukvarjali, kakšne imajo izkušnje in naj na e-p društva do 15.8.2023 pošljejo prijavo, nato se bo formiral odsek  in vodja.

Zapisala: Lidija Vončina