Splošno

Zbor markacistov Posočja

.

V Soboto, 9. januarja 2016 je v prosotorih Prostovoljnega gasilskega društva Podbrdo, potekal zbor markacistov, katerega so se udeležili tudi naši markacisti Franko Peršič, Anton Harej, David Birsa in Marjan Vidmar.
Vodja zbora Žarko Marinič je otvoril sestanek markacistov MDO Posočja s predlogom dnevnega reda. Poleg poročanja  o delovanju vodij OPP in načelnikov odsekov o svojih delovanjih ter aktivnostih v preteklem letu, so tudi razpravljali o programu za leto 2016.
Dosedanji vodja Žarko Marinič je bil ponovno izvoljen in ob izvolitvi podal tudi program dela za prihajajoče obdobje, ter skupaj z načelnikom KPP, Igorjem Mlakarjem ugotovil, da bo za organizacijo naslednjega sestanka MDO, na vrsti Planinsko društvo Nova Gorica.

Poleg sestanka, so si udeleženci zbora tudi malo oddahnili in si odšli ogledati manjši muzej,  v spodnje prostore zgodovinsko zanimive hiše, kjer so se tudi malo zgodovinsko poučili o samem kraju.
Nekaj utrinkov samega zbora na povezavi, tukaj.

Zapisala: Amadeja Komprej