Antelao – re delle Dolomiti – val d`Oten (3264m) - ODPOVEDAN

sobota, 22 Avgust, 2020

Sporočamo, da je izlet ODPOVEDAN zaradi prenizkega števila prijav.

Vodniški odsek društva vabi na turo: Antelao – re delle Dolomiti – val d`Oten (3264m).

DATUM: 22. 8 . - 23. 8. 2020

URA ODHODA: 11:00

KRAJ ODHODA: Parking PD Nova Gorica - Bazoviška

PREDVIDENO ŠTEVILO UDELEŽENCEV: max 07

PREDVIDENO ŠTEVILO VODNIKOV: 2

IMENA VODNIKOV: Pavel DRAŠČEK in Marko KODRIČ

OPIS TURE:

S kombijem iz Nove Gorice po avtocesti (cestnina) do CALALZO di Cadore. Pot nadaljujemo po dolini hudournika O`ten še cca pet kilometrov pripeljemo do parkinga Praciadelan (1044). Od tu peš po dolini navzgor do Rifugio capanna degli  Alpini (1395), kjer je možnost ogleda slapa PILE. Do koče, kjer prenočimo (Rif.Galassi 2018) imamo še dve uri zmerne hoje. Naslednji dan nam ostane še samo osvojitev vrha (3264) - od Forcella piccola (2120) štiri do pet ur hoda in povratek v dolino.

POTREBEN ČAS ZA IZVEDBO: Dnevno do 10 ur.

NAČIN TRANSPORTA DO IZHODIŠČA IN NAZAJ: Najem kombiniranega vozila.

POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV: Odlična PSIHO - FIZIČNO pripravljenost, udeleženci z dolgoletnimi izkušnjami.

TURA NI PRIMERNA ZA: Duševne, srčne in vrtoglave bolnike

POSEBNOSTI: Zaradi potrebne rezervacije nočitve v planinski koči se zbira rezervacije v obliki plačila akontacije na PD Nova Gorica samo do 11. 8. 2020 do 18h. V primeru ne zbranih dovolj akontacij za izvedbo izleta se bo akontacije prijavljenim udeležencem vrnilo.

Cene nočitev je 13€ ali 26€ v primeru nečlanov PD društva. Enako je tudi različna cena nočitve s polpenzionom 45€ ali 55€.

Ob prijavi se del akontacije nameni tudi za rezervacijo nočitve. Ta znesek 10€, se v primeru odpovedi izleta zaradi slabega vremena udeležencem ne vrača.

Za vse nadaljnje informacije bodo prijavljeni udeleženci obveščeni preko kontakta.

Naslov: Bazoviška ulica 4, 5000 Nova Gorica

Telefon: 05 302 30 30

POTREBNA OPREMA: Običajna planinska-primerna letnemu času, OBVEZNA oprema: komplet samovarovanja, zaščitna čelada in sončna očala, plačana članarina za 2020 in zaščitna maska

PREHRANA:  Iz nahrbtnika in v koči, kjer bomo prespali