Berchtesgadenske Alpe- Pogorje Untersberg

petek, 28 Avgust, 2020
Lokacija:
Berchtesgadenske Alpe- Avstrija /Nemčija

Berchtesgadenske Alpe so gorsko območje severnih apneniških Alp, poimenovano po mestu Berchtesgaden, ki leži v središču le teh. Osrednji del pripada deželi Berchtesgadener Land v jugovzhodni Bavarski v Nemčiji, sosednje območje na severu, vzhodu in jugu pa je del avstrijske dežele Salzburg. Alpe Berchtesgaden so razdeljene na 9 gorskih območij. Mi si bomo podrobneje ogledali pogorje Untersberg, ter lepote v okolici jezera Königssee.

Petek, 28, avgust

Odhod avtobusa iz Nove Gorice v zgodnjih jutranjih urah, s postankom pri stari vratarnici Letrike, ter vožnja proti Avstriji in Nemčiji. Po dopoldanski kavici v mondenem  Berchtesgadenu sledi vožnja s turistično ladjico po jezeru Königssee, ogled najvišjega slapu v Nemčiji – Röthbachfal/470 m, ter ostalih zanimivosti. ( romarska cerkev Sankt Bertholoma, jezero Obersee, razgledna točka nad jezerom) (skupne 4-5 ure hoje). Večerja, Nočitev.

Sobota,29,avgust

Zajtrk. Vožnja z gondolo na 1776 m visoko pogorje Untersberg. Sledi grebenska hoja na meji med Nemčijo in Avstrijo mimo Salzburger Hochtron ( 1853 m) do v steno vklesane zavarovane poti Thomas-Eder steig, ki nas po lesenih stopničkah in tunelih popelje do ledene jame Schellenberg (možen ogled). V bližnji planinski koči Toni Lenz pa možnost okrepčila. Sledi še spust v dolino, kjer nas čaka avtobus. ( 5 - 6 ur hoje). Večerja. Nočitev.

Nedelja, 30, avgust

Zajtrk. Vzpon po krožni poti skozi zanimivo sotesko Almbachklamm, kjer so v preteklosti lesarji spravljali les iz gore v dolino, ter dalje mimo vasice Ettenberg nazaj do izhodišča. (3 – 4 ure hoje). Sledi tradicionalni piknik pri busu, ter vožnja proti domu. Predviden prihod v Novo Gorico v večernih urah.

Prispevek za izlet je 250 eur in vključuje: prevoz z turističnim avtobusom,cestnine in pristojbine, 2x nočitev z zajtrkom, 2 x večerja v hotelu, vstopnino za ogled soteske, vožnjo z gondolo in ladjico, zavarovanje, piknik pri busu, ter organizacijo in vodenje izleta.

Oprema: primerna letnemu času. Zaželjene pohodne palice, zaščita proti soncu in vetru.

Hrana: zajtrk in večerja v hotelu, ostalo iz nahrbtnika ali v kočah ob poti.

Prijave z obveznim vplačilom akontacije (100 eur) sprejemamo na sedežu društva do vključno torka, 11 avgusta, ko bo ob 18 uri sestanek z udeleženci. Izlet bo ob vsakem vremenu. Organiziran je v sodelovanju s ŠD MAHLE Electric Drive zato je število udeležencev omejeno (20 PD+10 ŠD). Prednost pri prijavi imajo člani PD Nova Gorica. Dodatne informacije na gsm 051 814 912 ( Darko).

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58