FINDENEGGOV ozebnik – Montaž, zahodni Julici – MONTAŽEVA skupina

sobota, 20 Avgust, 2022

Vodniško izletniški odsek društva vas vabi v soboto, 20. 8. 2022 na  FINDENEGGOV ozebnik – Montaž,  zahodni  Julici – MONTAŽEVA skupina. Odhod je ob 4:15 iz parkirišča pri stadionu.

Izhodišče: Planota pod Montažem parkirni pri planina PECOL (1530m) pot št.624 in 622 do koče Brazza (1660m) od tu naprej sledimo poti št. 663, ki nas po južnem travnatem pobočju, Montaževe gorske skupine, pripelje na sedlo Disteis (2214m). Od tu sledimo poti proti vzhodu do odcepa (cca 2270m), naravnost – Pipanova lestev – Montaž (po tej poti sestop) mi pa se usmerimo levo, in po velikih policah proti bivaku Suringar (2430m).  Preden pridemo do bivaka zavijemo ostro desno na pot k ozebniku. Na tej poti je potrebno biti zelo previden, pot je prekrita s kamnitim drobirjem (na skalni podlagi) nevarnost zdrsa in seveda padajočega kamenja. Mestoma je potrebno tudi malo poplezat ma ni hudobije. Na višini cca 2660m pridemo na zahodni greben Montaža (2753m) in sledimo grebenski poti do vrha. Sestopimo po Montaževem vzhodnem grebenu, po Pipanovih lestvah do odcepa (cca 2440m) levo pot (Leva-škrbina nad Cijanerico-Špik Hude police)) mi pa desno do odcepa nad sedlom Disteis. Tako je naša zanka sklenjena. Sledi spust do izhodišča (parking planina Pecol).

POTREBEN ČAS ZA IZVEDBO: 10 – 11 ur, odvisno od starostne strukture udeležencev,….

NAČIN TRANSPORTA DO IZHODIŠČA IN NAZAJ: Lastni – Avtomobil

POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV: Odlična PSIHO - FIZIČNO pripravljenost, udeleženci z dolgoletnimi izkušnjami.

TURA NI PRIMERNA ZA: Duševne, srčne in vrtoglave bolnike

POSEBNOSTI: Ob lepem vremenu čudoviti razgledi

POTREBNA OPREMA: Običajna planinska-primerna letnemu času, OBVEZNA oprema: komplet samovarovanja, zaščitna čelada in sončna očala, plačana članarina za 2022

PREHRANA: Iz nahrbtnika

ROK ZA PRIJAVO: do četrtka 18. 8. 2022, ko bo ob 18. uri na sedežu društva sestanek z udeleženci.

Vodnik: Pavel Drašček (051 225 397)

Lepo vabljeni!

18 Marec, 2024 - 19:08