Mladinski odsek

sobota, 29 Marec, 2014
Lokacija:
Hleviška planina

Mladinski odsek društva vabi v soboto, 29 marca 2014 na Hleviško planino (908 m). Odhod je ob 7.30 iz AP Nova Gorica, ob 7.45 iz AP Šempas. Prihod je predvidoma ob 17.15 na AP Šempas in ob 17.30 na AP Nova Gorica. Izlet je primeren za osnovnošolce od 3. do 9. razreda. Z avtobusom se bomo odpeljali do Idrije od koder se bomo povzpeli do koče na Hleviški planini. Vzpona je približno 2h. Po počitku se bomo podali še na vrh, ki pa je le 15minut hoda od koče. Zaradi ledoloma je očiščena le pot iz Idrije, zato se bomo vrnili po isti poti. Pot ni zahtevna, vendar je zaradi veliko drevja na poti potrebna dodatna previdnost. V primeru slabega vremena bomo namesto na vrh šli pogledat v Idrijski rudnik živega srebra. V tem primeru bo potrebno s sabo vzeti še 4€ za vstopnino.

PRISPEVEK: 8 za člane, 10 € za nečlane. V primeru, da se izleta udeležijo otroci iz iste družine, plača prvi otrok celotni znesek, vsak naslednji otrok pa ima 2€ popusta.

Na izletu bo možno poravnati članarino za leto 2014. S seboj prinesite 6 € za članarino in Dnevnik mladega planinca (za nalepkico); kdor nima planinskega dnevnika, ga bo prejel na izletu. Prosimo, da mentorji sporočite vsaj približno število otrok, ki bi poravnali članarino, da zagotovimo zadostno število nalepkic in dnevnikov.

OPREMA: planinska oprema (planinski čevlji, nahrbtnik, topla oblačila, vetrovka, rezervna majica, kapa in rokavice, svetilka). Hrana in pijača (ne preveč sladek sok ali čaj) iz nahrbtnika. Ne pozabite tudi na Dnevnik mladega planinca.

PRIJAVE: prijave zbiramo do torka, 25. 03. 2014. Prijava in plačan izlet sta zagotovilo za prosto mesto na avtobusu. Prosimo, če mentorji poberete prijave in denar ter sporočite število udeležencev na e-mail: kristjan.basa@gmail.com ali na telefon 064 105 494 (Kristjan). Za vse informacije lahko pokličete na navedeno številko. V primeru, da se izleta ne udeležite, vam denar vrnemo le v primeru opravičene odsotnosti. V šolah brez mentorjev se javite direktno Kristjanu. Število mest je omejeno.