Mladinski odsek

sobota, 12 April, 2014
Lokacija:
Krasji Vrh

Mladinski odsek društva vabi v soboto, 12. aprila 2014 na Krasji vrh (1773m). Z avtobusom se bomo odpeljali do izhodišča nad Drežniškimi ravnami. Od tam se bomo po pobočjih, poraslih s travo in gozdom podali proti Krasjemu vrhu, ki se nahaja med Bovcem in Kobaridom na gorskem grebenu Polovnik in je njegov najvišji vrh. Pot proti vrhu nas bo peljala mimo snežne jame in razvalin iz prve svetovne vojne, vračali pa se bomo po poti mimo kolujev (ostanki topniških položajev iz časa soške fronte). Izlet je srednje zahteven in je primeren za izkušene mlade planince. V primeru dežja izlet odpade.

Več informacij o izletu:

ODHOD: ob 7.30 iz AP Nova Gorica

PRIHOD: predvidoma ob 17.30 na AP Nova Gorica

PRISPEVEK: 10 € za člane, 12 € za nečlane. V primeru, da se izleta udeležijo otroci iz iste družine, plača prvi otrok celotni znesek, vsak naslednji otrok pa je deležen 2 € popusta.

ZA KOGA: za osnovnošolce od 5. do 9. razreda in srednješolce

OPREMA: planinska oprema (planinski čevlji, nahrbtnik, vetrovka, rezervna majica, kapa in rokavice, svetilka, čepica in krema za sonce). Ne pozabite tudi na Dnevnik mladega planinca. Hrana in pijača (voda, ne preveč sladek sok ali čaj) iz nahrbtnika.

PRIJAVE: prijave zbiramo do torka, 8. 4. 2014. Prosimo, če mentorice poberete prijave in sporočite število udeležencev na telefon 031 649 610 (Urška) ali na e-mail: urska.modrijan@gmail.com. Za vse informacije lahko pokličete na navedeno številko. Na šolah brez mentoric se prijavite direktno Urški. Število mest je omejeno.

Lepo vabljeni!