Mladinski odsek

Izlet MO na Vrh Bače (1273 m)

sobota, 28 September, 2024

PLANINSKO DRUŠTVO NOVA GORICA – MLADINSKI ODSEK

VABI na izlet na Vrh Bače (1273 m)

KDAJ:  v soboto, 28. 9. 2024

ODHOD:  zbor ob7:00 na železniški postaji v Novi Gorici (odhod vlaka s postaje ob 7:30)

PRIHOD:  ob 18:38 prihod vlaka na železniško postajo Nova Gorica

PRISPEVEK: 10 €, vsak naslednji otrok je deležen 2€ popusta

ZA KOGA:  za učenceod 2. do 9. razreda OŠ

OPREMA:  Udobni pohodni čevlji, nahrbtnik, v katerega bomo spravili toplo jopico, vetrovko, rezervno majico, (kapo in rokavice), pijačo (voda, ne preveč sladek sok ali čaj), hrano, Dnevnik mladega planinca in vrečko za smeti (smeti vedno odnesemo v dolino). Oblecite se primerno vremenski napovedi.

PRIJAVE:  Prijave zbiramo do četrtka, 26. 9. 2024 oz. zapolnitve mest. Prosimo, če mentorji poberete prijave (poimenski seznam) in denar, ter sporočite število udeležencev na 041 875 268 (Anja), seznam pa pošljite na brusanja93@gmail.com. Za dodatne informacije mi lahko pišete ali kličete na prej omenjeno telefonsko številko ter mail. V primeru, da se izleta ne udeležite, vam denar vrnemo le v primeru opravičene odsotnosti (zdravniškega potrdila).Pridržujemo si pravico do odpovedi in spremembe izleta glede na vremenske razmere.

ČLANSTVO V PD: Članstvo v (kateremkoli) planinskem društvu je OBVEZNO. Članarino za leto 2024 lahko poravnate na sedežu društva PD Nova Gorica (Bazoviška ul. 4 – pod stadionom) v času uradnih ur (tor in čet, 15h-18h). Zaradi nečlanstva si pridružujemo pravico zavrnitve prijave. Članarina za osnovnošolske otroke je od septembra dalje 4€.

DODATNE INFORMACIJE:  Za prvi izlet v novem šolskem letu bomo videli, koliko kondicije ste nabirali čez poletje. Najprej se bomo z vlakom zapeljali do vasi Podbrdo. Od tam bomo peš nadaljevali skozi vas, potem pa se povzpeli do vasi Bača pri Podbrdu. Od vasi nas bo pot vodila do vrha cilja, kjer bomo lahko videli tudi marsikakšne ostanke še iz prve svetovne vojne. S seboj imejte kakšne svetilke, da si bomo te ogledali pobližje. Spustili se bomo kar na drugo stran proti Bohinju in v Bohinjski Bistrici zopet stopili na vlak za Novo Gorico. Do vrha Bače na čaka hoje za približno 3 ure zmerne hoje. Ob spustu v dolino, pa bomo čez smučišče lahko opazovali naš cilj.

Sledi nam na Facebook profilu: Mladinski odsek – PD Nova Gorica ter na Instagram profilu: mladinskiodsek

izlet_-_vrh_bace.docx