Mladinski odsek

sobota, 30 Junij, 2012
Lokacija:
Visoki Kanin - Bovec

Mladinski odsek organizira v soboto, 30. 06. 2012 izlet na Visoki Kanin. Izlet je primeren za otroke od 7. razreda dalje. Prijave se zbirajo do četrtka, 21. 06. 2012. Več podrobnosti o izletu si preberite spodaj.

KDAJ: v soboto, 30.06.2012

ODHOD: ob 06.30 z avtobusne postaje (AP) Nova Gorica,

PRIHOD: predvidoma ob 18.30 na AP Nova Gorica,

PRISPEVEK: 20€ za člane društva (obvezno je potrebno imeti urejeno članarino za leto 2012, da bomo uveljavljali popust pri prevozu z žičnico – karta za člane otroke 11€ - obvezno imeti s seboj dnevnik z znamkico za leto 2012, za dijake in študente 14,45€ - obvezno s seboj potrdilo o šolanju ali dijaško/študentsko kartico). V prispevek je vključen prevoz z žičnico in avtobusni prevoz.

ZA KOGA: za osnovnošolce od 7. razreda dalje, potrebna je dobra fizična in psihična pripravljenost, saj je tura na enem delu malce bolj zahtevna. Izlet ni primeren za vrtoglave.

OPREMA: planinski čevlji, nahrbtnik, v katerega bomo spravili toplo jopico, vetrovko, rezervno majico, zaščito za sonce, pijačo (ne preveč sladek sok ali čaj), hrano, Dnevnik mladega planinca in vrečko za smeti (smeti vedno odnesemo s seboj). Če imate svojo čelado, samovarovalni komplet in pas, ga vzemite s seboj. Za tiste, ki nimate te opreme, bomo poskrbeli mi.

PRIJAVE: Prijave zbiramo do četrtka, 21. 06. 2012. Prosim, da se prijavite direktno na telefon vodnice 031 855 074 (Tina) ali tvodopivec@gmail.com. Za vse informacije lahko pokličete na navedeno številko. Prosim, da ob prijavi sporočite tudi, če imate čelado, samovarovalni komplet in pas. V primeru, da jih nimate, bomo poskrbeli mi, da bodo vsi udeleženci opremljeni.

DODATNE INFORMACIJE: Iz Nove Gorice se bomo odpeljali v Bovec. S kabinsko žičnico se bomo odpeljali do D postaje, kjer bomo pričeli s hojo. Pot na Visoki Kanin, ki je najvišji vrh Kaninskega pogorja, spada med zelo zahtevne označene poti. Z vrha, na katerem stoji križ, je lep razgled na zahodne Julijske Alpe in ob lepem vremenu tudi del Tržaškega zaliva v Jadranskem morju. Že po nekaj minutah hoje pa se od nas v levo odcepi pot proti domu Petra Skalarja na Kaninu. Nadaljujemo naravnost po poti, ki nas po krajšem vzponu pripelje na naslednjega razpotje. Nadaljujemo v smeri Visokega Kanina (desno Prestreljeniško okno). Pot se tu nekoliko strmeje vzpne in v pomoč nam je tudi nekaj jeklenic. Pot nas nato pripelje do neizrazitega sedla pod Hudim Vršičem (2474m), kjer je tudi razpotje poti. Pot nato nekaj časa preči pobočja po južni strani mejnega grebena. Sledi nekoliko strmejši vzpon po skalnatem terenu proti grebenu na katerem se nam odpre lep pogled proti Montažu in Višu. Pot po grebenu nato poteka proti zahodu in v pomoč nam je tudi nekaj varoval. Sledi kratek spust s pomočjo varoval proti Kaninski škrbini in nato ponovno vzpon proti grebenu. Malo pod vrhom se nam z desne strani priključi še nekoliko zahtevnejša pot z italijanske strani. Do vrha nato sledi samo še krajši vzpon po razglednem grebenu.