KOMNA 1520 m - ODPOVEDAN premalo prijav

sobota, 14 December, 2019
Lokacija:
Komna

Sporočamo, da je izlet ODPOVEDAN, zaradi premalo prijav. Hvala za razumevanje!

PD NOVA GORICA V SODELOVANJU s Športnim društvom  MAHLE vabi na KOMNO 1520 m

Datum: sobota 14. 12. 2019 in nedelja 15. 12. 2019

Odhod: sobota 14. 12. 2019 ob 7.35 z vlakom iz Nove Gorice

Prihod: nedelja 15. 12. 2019 ob 18.38 z vlakom v Novo Gorico

Prevoz: Iz Bohinjske Bistre Bistrice do Ukanca in nazaj z avtobusom (2 x 2,30 €)

Opis poti: Začetek hoje ob cca 10.15 min. Od Ukanca mimo koče pri izviru Savice se bomo povzpeli po serpentinah do koče na Komni, za kar je v normalnih vremenskih razmerah potrebno je 3,5 do 4 ure hoje. V popoldanskem času je predviden krajši izlet v smeri Črnega jezera do razgledne točke nad Bohinjskim jezerom na meji Triglavskega narodnega parka.

V soboto zvečer nas bo po večerji obiskal Sv. Miklavž, darilo vsak prinese s sabo za drugega udeleženca (ker je upokojen naj bo vrednost do 10 €). Predlagam, da za prireditev vzamete s sabo kak instrument in idejo za dobro voljo – tudi kako pesmarico ne smete pozabit.

Če bodo po Miklavžu dopuščale moči, bi v nedeljo dopoldne opravili obisk planine Govnjač in planine Na Kraju (cca 1,5 ur). Po kosilu pa bi se ob 13. uri začeli spuščati v dolino, kjer imamo v Ukancu avtobus ob 15.40.

Zahtevnost:  lahka za planince s kondicijo – v primeru snežnih razmer bo potrebno gazit.

Čas hoje: vzpon do Komne  - 4 ure, spust 3,5 ure.

Oprema: planinski čevlji, gamaše, priporočene pohodniške palice, obvezno kapa in rokavice, ostala oprema primerna vremenskim razmeram – glede na predvideno vreme, bi seznam potrebne objavili na spletni strani PD pred odhodom. Splane rjuhe vzame vsak sam.

Hrana:   V koči na Komni je predviden polni penzion (spanje, večerja, zajtrk, kosilo), ostalo iz nahrbtnika – enolončnica v koči je cca 7 €.

Ocena stroškov:   (prevoz, polni penzion, turistična taksa in vodenje z zavarovanjem) cca. 60 €. Karto za vlak NG-Bohinjska Bistrica – vikend povratna – 8,12 € in avtobus (2 x 2,30 €) kupi vsak udeleženec sam.

Prijave:  do torka 10. 12. 2019. Veljajo prijave po vrstnem redu prijav (dan in ura). Število udeležencev je omejeno.

Podrobnosti:  sestanek z udeleženci bo v torek 10. 12. 2019 ob 18. uri na sedežu PD Nova Gorica.

Ostalo: Obvezno plačana članarina PZS za leto 2019, s seboj  vzemite osebni dokument, planinsko izkaznico s kartonom o plačani članarini, zdravstveno izkaznico, rjuho in darilo za Miklavža.

Vodja izleta: Oskar Birsa 041 656 626

18 Marec, 2024 - 19:08