Kriška gora

nedelja, 19 Februar, 2023

V nedeljo, 19. 2. 2023 vas vabimo na Kriško goro, dobrih 5 kilometrov dolg greben, ki se razprostira med Tržičem in Storžičem. Ime je gora dobila po vasi Križe, ki leži tik ob njenem vznožju. Na 1471 m stoji Koča na Kriški gori, do katere iz vasi Gozd poteka tovorna žičnica. Najvišji vrh grebena je Tolsti vrh (1715m).
Koča se nahaja na zahodni strani Kriške gore. Ker na južno in zahodno stran od koče ni gozda je lep razgled predvsem proti Gorenjski ravnini in v ozadju proti Julijskim Alpam. V bližini pa se lepo vidi Dobrča z Lešansko planino in Begunjščica. Med obema omenjenima vrhovoma pa se zadaj vidi Stol.

Prispevek za izlet je 22 eur (pri najmanj 30 udeležencih) in vključuje: prevoz s turističnim avtobusom, cestne pristojbine, zavarovanje ter organizacijo in vodenje izleta. Odhod avtobusa izpred zavarovalnice Triglav ob 07.00 uri.

Oprema: primerna letnemu času, derezice, zaželene so pohodniške palice, zaščita proti soncu in vetru. Predvidene je 5-6 ur hoje v zimskih razmerah.

Hrana: Med hojo iz nahrbtnika, ter v planinski koči na Kriški gori.

Prijave z obveznim vplačilom akontacije (15 eur) sprejemamo na sedežu društva do vključno 9. 2. (oz. do zasedenosti prostih mest), ko bo ob 18.00 uri sestanek z udeleženci.

V primeru neustreznih snežnih pogojev bo pohod na drugi lokaciji.

Izlet je organiziran v sodelovanju s ŠD MAHLE Letrika zato je število udeležencev omejeno. Prednost pri prijavi imajo člani PD Nova Gorica. Vodita Maja Kajzer in Darko Božič. Dodatne informacije na gsm 041 706 362 (Maja).

Lepo vabljeni!