Nočni Sabotin

torek, 9 Januar, 2024

Vodniško izletniški odsek društva vas vabi v torek, 9. 1. 2024 na nočni pohod na SABOTIN. Podrobsnoti so objavljene spodaj. Lepo vabljeni!

Datum odhoda:  torek, 9. januar 2024

Ura odhoda:16. ura

Ura prihoda: 20. ura

Kraj odhoda: Kajak center Solkan (na jezu)  Predvideno št. udeležencev: 4.

Vodnik: Stanislav Jablanšček.

Opis ture:

S parkirišča Kajak center Solkan gremo čez most (pašarelo) na kolesarko pot ki povezuje Solkan s Plavami.
Po kolesarski poti se spustimo pod most, nato pa hodimo po poti, ki poteka ob reki Soči in železnici navzgor. Zložna, oziroma vodoravna pot, pa nas nato pelje mimo HE Solkan in nas po približno 45 minutah hoje od izhodišča pripelje do planinskih smerokazov, kjer nadaljujemo levo navzgor. Pot naprej se zmerno vzpenja, po stari vojaški mulatjeri do lepega razgledišča s klopco. Tu pot zavije levo in nas po nadaljnjih nekaj minutah vzpona pripelje do razpotja poti, kjer imamo za nadaljevanje dve možnosti. Nadaljujemo desno v smeri Sabotina (levo Sabotin, mimo ruševin svetega Valentina), po poti, ki se postopoma začne vse strmeje vzpenjati. Vse bolj strma pot, pa nas pripelje pod pečine vršnega pobočja Sabotina. Pot nato s pomočjo jeklenice v zmernem vzponu preči strmo pobočje (nezahtevno) in se za tem vzpne do številnih Kavern. Pred kavernami pot zavije levo in se ponovno s pomočjo jeklenice povzpne po stopnicah. Sledi strm vzpon skozi vojaške rove in pot nas pripelje do doma na Sabotinu. Od doma, nadaljujemo v smeri vrha in zmerno strma in vse bolj razgledna pot nas po 15 minutah hoje od doma, pripelje na razgleden vrh.

Sestop: Potekal bo z vrha Sabotina po planinski poti CAI 97, mimo opustele italijanske vojašnice in kapelice do izhodišče.

Vir: https://www.hribi.net/izlet/solkan_sabotin_juzna_pot/26/541/926

Potrebna pripravljenost udeležencev: primerna telesna pripravljenost, ustrezna psihična stabilnost

Potrebne izkušnje udeležencev: poznavanje gibanja v lažjem kopnem svetu

Potrebna oprema: obvezno (čevlje s profilirano gumo, naglavna lučka oz. imeti morate proste roke), priporočam (nahrbtnik, topel napitek, energijsko ploščico, čelada, pohodne palice itd.)

Prijavnina: na parkirišču