RIJEČINA – ODPOVEDAN

nedelja, 29 Marec, 2020

Sporočamo, da je v skladu z ukrepi, ki jih je sprejel Svet za nacionalno varnost in trenutnimi razmerami v državi v vezi z zajezitvijo širjenja koronavirusa izlet RIJEČINA ODPOVEDAN.

PD NOVA GORICA V SODELOVANJU s Športnim društvom  MAHLE

RIJEČINA – od izvira do izliva v morje,

20 prekrasnih kilometrov v spustu ob reki v zaledju Reke do romarskega Trsata (Hrvaška)

Datum: nedelja 29.03.2020

Odhod: nedelja 29.03.2020 izpred Zavarovalnice Triglav v Novi Gorici ob 6:00h, izpred vratarnice Mahle v Šempetru 6.10

Prevoz: avtobusni prevoz,

Prihod: predvidoma okrog 20. ure,

Opis poti: Z avtobusom se bomo odpeljali na Hrvaško in preko Klane do vasice Studena. Tu se prične popotovanje proti Trsatu. Najprej se bomo spustili k izviru reke Rječine, kateri bomo ob toku sledili do Trsata, če bo volja pa do samega izliva v morje v centru Reke. Na poti je veliko zanimivosti, številni mlini, lepa rečna obrežja, jezero. Prihod na Trsat je predviden okrog 15:00 h. Na Trsatu bo prosto za oglede romarske bazilike in gradu. Tura je lahka za planince s kondicijo, primerno za družine, ki so sposobne hoje na 20 km.

Zahtevnost:  Tura je lahka za planince s kondicijo, primerno za družine, ki so sposobne hoje na 20 km.

Čas hoje:  6 ur, dolžina 20 km, spusta 560 vm, vzpona 440 vm.

Oprema:   planinski čevlji, priporočene pohodniške palice, ostala oprema primerna vremenskim razmeram.

Hrana:  čez dan iz nahrbtnika – med povratkom se bomo ustavili na kmečkem turizmu za enolončnico.

Ocena stroškov:  (prevoz, vodenje z zavarovanjem in enolončnica) cca 30 €, odvisno od števila udeležencev.

Prijave: do torka 24.3.2020, veljajo samo prijave z vplačilom akontacije 15 €. Akontacija se vrača samo ob predložitvi zdravniškega potrdila. Veljajo prijave po vrstnem redu prijav (dan in ura).

Podrobnosti: sestanek z udeleženci v torek 24.3.2020 ob 19. uri na sedežu PD Nova Gorica.

Ostalo:  Obvezno plačana članarina PZS za leto 2020, s seboj  vzemite osebni dokument, planinsko izkaznico s kartonom o plačani članarini in zdravstveno izkaznico.

Vodja izleta: Oskar Birsa 041 656 626

18 Marec, 2024 - 19:08