Mladinski odsek

Za nami je že 49. mladinski planinski tabor!

V terminu 6. do 13. julij 2024 smo člani mladinskega odseka preživeli čudovit teden na Planini Zadnji Vogel. Prijatelji iz PD Jesenice so nam prijazno odstopili svojo kočico, za malce več udobja pa smo za par dni najeli še sosednjo kočo, ki je v lasti PD Avtomontaža. Vreme nam je bilo ves čas naklonjeno, tako da smo uspeli izpeljati vse predvidene ture; že prvi dan iz Ribčevega Laza do Planine Zadnji Vogel, naslednjič od omenjene planine na Rodico in nazaj, konec tedna pa še čez Vogel do Planine Razor.

Nogomet in telovadbo smo imeli kar na progah smučišča, ustvarjali smo, balinali, igrali karte in razne druge igre ter se učili veščin Planinske šole. Z žičnico smo se sredi tedna odpeljali v dolino (za nekatere je bila tudi to nova izkušnja) in se kopali v Bohinjskem jezeru. Nekajkrat smo si večere krajšali s tabornim ognjem, pozabili nismo pa niti na tradicionalne planinske poroke. Skratka, ni nam bilo dolčas.
Zadnji večer smo prespali v Koči na Planini Razor, kjer nas je sprejela čudovita oskrbniška ekipa, na planini poleg koče pa smo si lahko ogledali, kako poteka molža krav ter pocrkljali domačo psičko. Mlajši udeleženci so na skalo pred kočo izgradili domiselno domišljijsko »pot na Triglav«, saj je na vrh te skale postavljena pomanjšana kopija Aljaževega stolpa.
V soboto smo sestopili do Tolminskih Raven, kjer so nas pričakali starši, bratci in sestrice ter se tako za nekaj časa poslovili od hribov in prijetnih temperatur.

Hvala vsem udeležencem in članom vodstva za prijetno družbo. Super ekipa smo bili!

Vas zanima še malo več? Oglejte si fotografije.

Naslednje leto bomo organizirali že 50. mladinski planinski tabor! Se nam želiš pridružiti? Spremljaj objave na FB, IG in spletni strani društva.