Zadnjiški Ozebnik – Razglednik nad Trento (2.084m)

sobota, 12 September, 2020

Vodniški odsek PD Nova Gorica vas vabi na Zadnjiški Ozebnik – Razglednik nad Trento (2.084m), ki bo v soboto, 12. 9. 2020. Prijave zbiramo do četrtka, 10. 9. 2020, ko bo ob 18. uri na sedežu društva sestanek z udeleženci. Več informacij pa je navedenih spodaj. Lepo vabljeni!

DATUM: 12.09.2020

URA ODHODA: 05:00 Izpred Zavarovalnice Triglav v Novi Gorici

ORGANIZACIJSKI IN TEHNIČNI VODJA: Marko Kodrič

OPIS TURE:

Z lastnimi prevozi startamo iz Nove Gorice izpred Zavarovalnice Triglav proti Trenti. Na parkirišču v dolini Zadnjica bomo pustili vozila in se odpravili na pot. Najprej nas čaka slaba ura hoda po dolini do razcepa Utra, kjer se v levo odcepi pot proti Luknji. Mi bomo nadaljevali desno in se počasi začeli vzpenjati čez melišča zatrepa doline vse do sedla Čez Dol. Tam bomo poiskali primerno mesto, kjer bomo zapustili označeno pot in se podali po travnatem pobočju in skozi pasove ruševja proti grebenu glavnega vrha. Sam vrh bomo dosegli še čez zadnji del poti, ki nas bo vodila čez razgiban kraški svet do samega vrha. Za spust bomo izbrali drugo smer po južnih pobočjih. Poiskali bomo tudi skrite ostanke vojaških kasarn. Pri lovski koči v Trebiškem dolu bomo ponovno prišli na označeno pot in se po njeji skozi gozd spustili proti Trenti. Pot nas bo pripeljala kak kilometer stran od parkiranih avtomobilov.

POTREBEN ČAS ZA IZVEDBO:

Vzpon:4h – 4,5h, spust: 3h

NAČIN TRANSPORTA DO IZHODIŠČA IN NAZAJ: Lastna vozila

POTREBNA TELESNA PRIPRAVLJENOST IN IZKUŠENOST UDELEŽENCEV: Odlična PSIHO - FIZIČNO pripravljenost.
TURA NI PRIMERNA ZA: Duševne in srčne bolnike
POSEBNOSTI: Obvezna obrazna maska s seboj.

POTREBNA OPREMA: Običajna planinska-primerna letnemu času, plačana članarina za 2020 in zaščitna maska

PREHRANA: Iz nahrbtnika.

ROK ZA PRIJAVO: 10. 9. 2020