Zaokrožimo Brda (zahodni del)

nedelja, 18 Februar, 2024
Lokacija:
Brda

Vodniško izletniški odsek Planinskega društva Nova Gorica vas v nedeljo, 18. 2. 2024 vabi na planinski izlet ZAOKROŽIMO BRDA (zahodni del). Zborno mesto je na parkirišču Kleti Brda (Dobrovo) ob 8. uri. Tam se bomo odločili, do kje se zapeljemo z avtomobili. Od izbrane lokacije bomo pot peš nadaljevali po zahodnih obronkih Goriških Brd. Na voljo bo več možnosti, katere naj ostanejo presenečenje. V tem predelu Brd je veliko zanimivosti (naravnih, kulturnih,…). Naša smer bo pa šla v smer najvišje točke Brd – Korada, kjer se bomo lahko okrepčali v novo obnovljeni koči. Še sprehod do lovske koče od koder bomo poskrbeli za prevoz do izhodišča (avtomobilov), če nam bo čas dopuščal pa nekoliko nižje. Oprema planinska primerna letnemu času, hrana pijača iz nahrbtnika, (možnost koča Korada, v kolikor bo dovolj zanimanja tudi predhodno naročilo). Hoje po nezahtevnem terenu je za cca 5 - 6 ur.

Prijave na sedežu društva do četrtka 15. 2. 2024 do 18. ure ali Andrej Colja (040 805 536).

Lepo vabljeni!