Splošno

Članarina za leto 2024 ostaja nespremenjena

Planinska članarina je sestavljena iz prispevka za delovanje društva/kluba, premije članskega zavarovanja, prispevka za delovanje PZS in 1 €, namenjenega Skladu planinskih koč. Zadnjega prispevamo vsi, z izjemo predšolskih in osnovnošolskih otrok (kategorija P+O) in oseb s posebnimi potrebami(kategorija IN).

Več o članarini si lahko preberete na spletni strani PZS in spodaj. Z včlanitvijo v društvo in PZS poleg zavarovanja prejmete tudi številne ugodnosti - popust za prenočevanje v planinskih kočah, za nakup planinske opreme in za ugodnejšo vožnjo z vlaki Slovenskih železnic v notranjem prometu ter še več drugih ugodnosti.

Planinska članarina za leto 2024 je veljavna od dneva včlanitve do 31. januarja 2025. Člansko zavarovanje je neprekinjeno veljavno do 31. januarja 2025, če do takrat podaljšate tudi članstvo. Sicer je veljavno le do 31. decembra.

Višina članarine za leto 2024 ostaja nespremenjena. Več si lahko pogledate tukaj.

Nekaj dodatnih informacij pa si lahko preberete tudi spodaj.

Vsi člani, ki imajo v informacijskem sistemu Naveza zabeležen tudi elektronski naslov, bodo po elektronski pošti prejeli obvestilo, ko bodo njihovi podatki posredovani zavarovalnici. Tako lahko vsak član preveri, kdaj so bili podatki posredovani zavarovalnici.

• Članarina v več društvih oz. dvojna članarina

Če je posameznik član dveh društev, lahko v drugem društvu poravna le delež društvene članarine (višino določi društvo). Cena ne vključuje deleža PZS, član za drugo društvo ne prejme izkaznice. Ugodnosti iz članstva PZS član uveljavlja s svojo primarno članarino. Je pa tudi v tem primeru treba podpisati pristopno izjavo in člana vpisati v Navezo (kategorija D). D včlanitev je možna le v primeru predhodnega članstva za tekoče leto pri matičnem društvu. Tovrstna včlanitev je možna samo pri drugem društvu in ne preko prodajnih mest PZS (splet, pisarna PZS).

• Članska izkaznica
    Novi člani izkaznico prejmejo po pošti na navedeni naslov (v roku 10 delovnih dni po vnosu podatkov v Navezo). Novi član mora s članarino poravnati tudi člansko izkaznico (2 €, DDV in poštnina vključena). Člani, ki izkaznico imajo, jo uporabljajo naprej. V primeru zapolnjenosti, izgube ali spremembe podatkov, lahko naročite novo pri matičnem planinskem društvu ali preko portala clanarina.pzs.si. Cena znaša 2 € (DDV in poštnina vključena). Bodite pozorni, da pisma z izkaznico ne zavržete skupaj z reklamnim gradivom in ostalo pošto!
  • Pristopna izjava
    Pristopna izjava vsebuje zahtevane elemente v skladu z zakonodajo in Uredbo o varstvu podatkov, kar daje pravno podlago za vodenje evidence članstva. Dodana je možnost podaje soglasja članov za objavo fotografij na spletnih straneh/glasilih društva in PZS. Član, ki menja društvo, mora v novem društvu ponovno podpisati pristopno izjavo.

MOŽNOSTI VČLANJEVANJA

Članarino lahko podaljšate ali se na novo včlanite na več načinov:

• v društveni pisarni (Bazoviška ulica 4, 5000 Nova Gorica – pod tribunami stadiona) vsak torek in četrtek od 15. ure do 18. ure

Pri včlanitvi izberete PLANINSKO DRUŠTVO NOVA GORICA.

• v trgovini Iglu Šport v Solkanu, Trg Jožeta Srebrniča 4, 5250 Solkan

urnik trgovine: od ponedeljka do petka od 9.00 - 13.00 in od 15.00 - 19.00, sobota 9.00 - 12.00

• v pisarni PZS (v času uradnih ur), na dogodkih, kjer je PZS prisotna s stojnico (sejmi, srečanja, prireditve ...), na bencinskih servisih Petrol (možno le med 1. junijem in 30. septembrom) - Pri včlanitvi izberete PLANINSKO DRUŠTVO NOVA GORICA.