Ostali odseki

Poročilo o delu markacijskega odseka v letu 2006

Markacijski odsek, ki ga v velikem delu sestavlja planinska skupina Dornberk,  je v letu 2006 opravil  akcije oz. dela na naslednjih planinskih poteh:

• V mesecu juliju so bile  obnovljene markacije planinske poti Krnsko jezero - Krn. V akciji so sodelovali 3 markacisti, opravljenih je bilo 24 delovnih ur;
  • Pred začetkom planinske sezone je bilo opravljeno  redno vzdrževanje planinske poti Lepena - Krnsko jezera. Zaradi zime in neurij je bila pot močno poškodovana. Potrebno je bilo odstraniti podrta in polomljena drevesa, odstraniti kamenje in skale, ki so jih plazovi nanesli na pot. V akciji je sodelovalo 8 članov, opravljenih je bilo 66 delovnih ur;
  • V mesecu septembru so se na podlagi podpisane pogodbe o sodelovanju med Mestno občino Nova Gorica in PD začela pripravljalna dela na projektu Sabotin  - Park miru. V tej zvezi je bil opravljen ogled južne  in severne poti na Sabotin z namenom obnove in ureditve ter pripravljen načrt obnovitvenih del.

Dela so se začela v oktobru in nadaljevala v novembru in decembru. Izvedene so bile  štiri delovne akcije v katerih so bila opravljena naslednja dela:

• obnova in utrditev stopnic, postavljene varovalne jeklenice, utrjeni podori na stezi, odstranjeno večje kamenje s poti, odstranjeno vejevje, očiščena podrast,  obnovljena markacija itd.
  • Poleg del na sami trasi je bilo potrebno pred začetkom in med samim      izvajanjem nabaviti ustrezen material, in orodje, zvariti jeklene palice, izdelati table in opraviti druga pripravljalna dela. Za realizacijo navedenega projekta je bilo opravljenih 194 delovnih ur, v akcijah pa je sodelovalo 9 planincev.
  • Planinska skupina Dornberk je v okviru vzdrževanja opravila še 44 delovnih ur  na obnovi planinske poti Potok - Trstelj in Bričeve poti Trstelj - Fajti hrib.
  • Planinska skupina Šempas je pri vzdrževanju Vitovske krožne poti opravila 30 delovnih ur.

Skupaj je bilo v letu 2006 na vzdrževanju planinskih poti opravljenih 358 delovnih ur.

V letu 2006 je markacijski odsek  pridobil novega člana, ki je opravil tečaj za markaciste in s tem povečal oz. okrepil število izvjajalcev.

16 April, 2024 - 12:00
15 April, 2024 - 08:58