Plan aktivnosti 2021

Vodniško izletniški odsek praznuje v letu 2021 30-letnico. Izletništvo je v društvu potekalo tudi pred tem, vse od ustanovitve. Leta 1990 je bilo v Novi Gorici organizirano izobraževanje za vodnike in posledično se je leta 1991 formiral odsek. Od takrat v odseku deluje brez prekinitve pet vodnikov: Stanislav Jablanšček, Jože Sedevčič, Rajko Slokar, Toni Gleščič in Lidija Vončina. Nada Pisk je v odseku delovala že pred tem, prav tako Oskar Birsa, ki je bil veliko let aktiven v mladinskem odseku.

V letu 2020 je novi korona virus zaznamoval tudi planinstvo. Odpadlo je veliko izletov. Nekaj teh smo prenesli v leto 2021. Kljub negotovosti kako in kdaj bodo aktivnosti potekale, smo člani vodniško izletniškega odseka pripravili obširen program, kot vsa leta doslej. V programu je petintrideset različnih letnih in zimskih izletov ter turno smučarskih tur, štirje tradicionalni pohodi in pet turno kolesarskih tur. Izleti so predvideni tudi v tujino in sicer v Italijo, Hrvaško, Avstrijo in večdnevni izlet junija v Grčijo. V marcu sta planirani dve zimski turi in turno smučanje, v juliju in avgustu pa nekaj zelo zahtevnih tur. Želimo in upamo, da se bodo zdravstvene razmere umirile in bodo naše aktivnosti izpeljane. Tudi v letu 2021 bomo nekaj izletov izpeljali skupaj s Športnim društvom Mahle Letrika pod vodstvom Silvane Pelicon.

Program je objavljen v društveni brošurici, na spletni strani društva in mesečno na oglasnih omaricah v Novi Gorici, Solkanu in Šempetru. Objavljen je tudi v Primorskih novicah v rubriki planinski vodnik in na Radiu Koper. Prijave in plačilo prispevkov udeležencev pričakujemo v razpisanem roku in na način, ki je naveden v razpisu.

Pohodnikom želimo v letu 2021 zdravja, varen korak in čim več vrhov.

Za VIO odsek načelnica Lidija Vončina

18 Marec, 2024 - 19:08