Ostali odseki

Poročilo 2019

Pri planinskem društvu delujejo tri planinske skupine oz. sekcije. Z dolgim stažem se lahko pohvali Planinska skupina Šempas, ki je v lanskem letu praznovala že dvajseti jubilej. Letos je izvedla že 21. pohod Po Vitovski krožni poti. Sodelujejo tudi pri izvedbi gorskega teka Ultra-trail Vipava. Skupino vodi Slavka Murovec.

Zelo obširna in aktivna je planinska skupina, ki deluje pri Športnem društvu Mahle Letrika iz Šempetra pri Gorici, pod vodstvom Silvane Pelicon. Skupaj z njihovimi člani društvo izpelje letno kar nekaj lepih pohodov. Po dve letnem premoru pa se je v letu 2019 zopet vključilo Turistično društvo Banjšice s pohodom PO SEDEVČIČEVI POTI. Vodi ga Jože Sedevčič.

Planinske skupine izvajajo aktivnosti na področju svojega programa in tudi v programu matičnega društva. Večina članov planinskih skupin je aktivnih v matičnem društvu. Nekatere skupine imajo tudi svoje poti, za katere vzorno skrbijo in vzdržujejo, organizirajo tudi vsakoletne pohode na teh poteh. Vključujejo se tudi v delovne akcije matičnega društva.