Ostali odseki

Poročilo o delu v letu 2017

Pri planinskem društvu delujejo štiri planinske skupine in sicer: PS Šempas (vodi jo Slava Katerina Murovec), PS Trstelj (vodi jo Bojan Mermolja), PS Gostol (vodi jo Marjetka Rogelja) in planinska sekcija ŠD MAHLE Letrika (vodi jo Silvana Pelicon).

Planinske skupine izvajajo aktivnosti na področju svojega programa in tudi v programu matičnega društva. Večina članov planinskih skupin je aktivnih v matičnem društvu. Nekatere skupine imajo tudi svoje poti, za katere vzorno skrbijo in vzdržujejo, organizirajo tudi vsakoletne pohode na teh poteh. Vključujejo se tudi v delovne akcije matičnega društva.

Planinska skupina Trstelj je tudi v letu 2017 izpeljala pohod po Kraški gmajni, ki sta se ga udeležila 202 planinca.

Člani planinske skupine Šempas so se v letu 2017 udeležili nekaj pohodov in izletov, čeprav v manjšem številu. Že tretjič so sodelovali pri izpeljavi gorskega maratona 100 Ultra trail Vipava, ki je potekal 29. aprila in sicer z označitvijo trase od Kuclja do Vitovelj in dalje čez Ravne do glavne ceste v Črničah ter s celodnevnim dežurstvom na kontrolni točki in okrepčevalnici na Vitovljah. 6 prostovoljcev je opravilo 70 ur prostovoljnega dela. Vremenska napoved za 5. novembra ni bila ugodna, vendar 19. Vitovski pohoda niso preklicali, v upanju, da bo vreme dopustilo izvedbo pohod po skrajšani trasi. Pohoda se je udeležilo 32 planincev. Pohod se je zaključil s soncem, druženjem in razdelitvijo priznanj in nagrad. Za organizacijo pohoda je poskrbelo 15 prostovoljcev, ki so opravili 135 ur prostovoljnega dela. Na področju urejanja poti na trnovsko vitovskem območju je bilo lani opravljena nadelava in postavitev stopnic na severni strani poti na Veliki rob, čiščenje in označevanje odseka Boršnarske poti steze Trnovemu ter čiščenje poti in postavljanje tabel za pohod. Skupaj je bilo opravljenih cca 60 ur prostovoljnega dela.

Planinska skupina Gostol združuje zaposlene v Gostolu, bivše zaposlene, njihove družinske člane in prijatelje. V preteklem letu so izvedli nekaj planinskih pohodov tudi v okviru društva.

Planinska sekcija ŠD MAHLE Letrika je tudi v letu 2017 v sodelovanju s PD Nova Gorica razpisala 13 izletov oz. pohodov. Po programu so izvedli 9 pohodov in sicer: 12. 2. 2017 Valentinov pohod na Slavnik, 12. 3. 2017 Pohod po Kraški gmajni, 22. in 23. 4.2017 Dvodnevno planinarjenje po Zasavju in Dolenjski, 27. 5. 2017 Po grebenu Karavank, Vošca, Jerebikovec, 10. 6. 2017 Po Karavankah – Valvazor, Stol, Begunjščica, Begunje, 26. in 27. 8. 2017 Golte, Sleme, Uršlja gora, 1. 10. 2017 Po hribih okrog Idrije, 19. 11. 2017 Višnjegorski slapovi, 17. 12. 2017 Javornik. Število udeležencev na pohodih niha, kar je pogojeno z vremenskimi razmerami, zahtevnostjo načrtovanih tur in službenih odsotnosti, dopustov ipd. Ustaljeno se izletov udeležuje med 10 in 20 pohodniki. Sekcija se trudi na promociji pohodništva, hoje oz. gibanja zaposlenih nasploh, saj se dobro zavedajo kako je gibanje pomembno za zdravje zaposlenih. Ugotavljajo, da so ljudje, ki jim gibanje veliko pomeni, aktivni na več področjih sekcije in se tako ne morejo udeleževati vseh pohodnih aktivnosti, saj so dogodki za različne dejavnosti ŠD (nogomet, kolesarjenje, odbojka) sočasno - so pa nekateri, ki jih nikakor ne morejo aktivirati, da bi se v dejavnosti sploh vključili.