Mladinski odsek

Plan za leto 2021

Plan za leto 2021 je bil zasnovan v duhu optimizma. Želimo si, da nam bodo razmere dopuščale za izpeljavo vseh načrtovanih aktivnosti. Pri dejanski izvedbi se bomo prilagajali vsakokratnim razmeram. V letu 2021 planiramo izpeljati 8 aktivnosti, in dodatno še dvodnevno miklavževanje v decembru, 46. planinski tabor (kraj še ni izbran) in izlet za mentorice in vodnike v maju. Predvideni izleti so Hleviška planina, Matajur, Bovec-Kobarid (Juliana trail), Golica, Slivnica, Nanos ter zaključni izlet in srečanje po taboru. Trije člani bi se udeležili tečaja za A kategorijo. Poskušali bomo sofinancirati tudi usposabljanje za mentorice v celoti, brez katerih naše delovanje ne bi potekalo tako dobro, kot je do sedaj.

Cenovno bo to prišlo okrog 2.200€. Pri Mladinskem odseku je ta strošek normalno bistveno večji, saj izobraževanja niso sofinancirana za študente/dijake, ampak samo za zaposlene. V odseku pa to predstavlja manjše število članov.

S šolskim letom nadaljujemo akciji Mladi planinec in Ciciban planinec ter izvajanje planinskih izletov kot so predvideni

Zaradi opravljenega tečaja za delo z invalidi dveh članic bomo poskušali biti v navezi z OŠ Kozara Nova Gorica in pomagali izpeljati izlet oz. druge dejavnosti. V preteklosti smo bili že v navezi, sedaj pa lahko nudimo kvalitetnejše vodenje.

Do konca bomo uredili skladišče na Kekcu; nabavili police za potrebe skladiščenja opreme mladinskega odseka in VGN, kjer shranjujemo opremo za tabor in opremo, ki se bo v primeru nesreč uporabljala v dogovoru s Civilno zaščito.

Več o planiranih aktivnostih si lahko ogledate tukaj.