Alpinistični odsek

Sicilija - San Vito Lo Capo

Ker je let iz Ronchi dei Legionari do Trapanija na Siciliji hiter in poceni, smo se odločili po priporočilu drugih, ki so tam že bili, da gremo tudi mi.

Člani odprave: Dejan koren, Stanka Koren, Tina Gerzelj, Bogdan Gerzelj, Vladimir Makarovič, Danijela Medveš in Jernej Arčon. Trajanje: 8.03.2013 – 17.03.2013

Bivali smo v apartmaju v mestecu San vito lo capo, ki je od najbližjih plezališč oddaljen 20 minut hoda. Od letališča Trapani je oddaljen uro vožnje.Večina sektorjev leži tik ob morju na južni strani. Kar pomeni, da je ta kraj primeren za plezanje od oktobra do marca, poleti je prevroče - prek 40 stopinj. Prevladujejo smeri po sigah in kapnikih ter po močno razčlenjenih stenah. Nikjer se ne pleza po ploščah.

V bližnji okolici je še dosti možnosti za nove sektorje in smeri. Vsako leto navrtajo mnogo novih smeri, trenutno je v bližnji okolici okrog 700 smeri.

Žal smo imeli tri dni dežja, katere smo namesto za plezanje izkoristili za ogled kulturnih in zgodovinskih znamenitosti Sicilije.

Tukaj najdete nekaj fotografij.

Avtor: Jernej Arčon