Alpinistični odsek

Plezalni tabor v dolini Maltatala

Prejšnji teden smo člani alpinističnega odseka izpeljali načrtovan tabor v dolini Maltatala, kjer smo plezali zaledenele slapove, ki so bili letos dobro obdarejeni z ledom. Trije smo se tja odpravili že v četrtek popoldan, ostalih pet se nam je pridružilo v soboto zjutraj! Dolžina slapov, ki smo jih tam plezali, sega nekje do 240m , le en lažji je dolg 450m, vendar pa noge in roke pečejo malce drugače in je ocenjen z WI +3, ostalim pa se ocena giblje odWI 4 do WI 5!! Ocenjujem, da je bil tabor uspešen, le sneženje nam je popestrilo zadnji dan v slapovih in malce upočasnilo pot domov!

Avtor: Pavel Ferjančič

Slike najdete tukaj.