Alpinistični odsek

Plezalni tabor v Paklenici 26.4.-5.5.2013

Dolgoletna tradicija je, da se tečajnike po opravljenem izpitu iz letnega dela alpinistične šole pelje v Paklenico, kjer nabirajo prve izkušnje pri plezanju daljših smeri. Letos je tabor za tečajnike potekal zadnji vikend v aprilu in se nato, s prihodom nekaterih članov odseka v drugi polovici tedna, podaljšal vse do 5. maja.

Tabora se nas je udeležilo 31 plezalcev, od tega 9 tečajnikov, 20 članov odseka in 2 pridruženi članici AAO.

Glede na plezalno in kondicijsko pripravljenost tečajnikov, so inštruktroji in alpinisti izbrali primerne plezalne cilje in tako opravili lepo število vzponov. Tečajniki so že ob prvi plohi, ki jih je ulovila v steni ugotovili, da je vse znanje pridobljeno med alpinistično šolo zlata vredno. Nad samim plezanjem dolgih smeri in krajem pa so bili navdušeni. Kot se spodobi, so morali pogumno prestati tudi krst za prve opravljene vzpone v visokih pakleniških stenah.

Tabor je kljub zažetnemu muhastem vremenu uspel, saj smo v celem tednu preplezali nekaj čez 60 smeri od 3 do 7b.

Fotografije najdete tukaj.

Zapisala: Maja Gregorič