Poročilo 2010

Vodniško izletniški odsek je v letu 2010 štel 16 registriranih vodnikov in eno častno članico ter predstavnico za stike z javnostjo. Od vodnikov so pripravniki: en za D kategorijo, dva za kategorijo G (lahki turni smuki) in dva za gorsko kolesarstvo.

V letu 2010 je bilo planiranih 45 izletov (planinskih, gorsko turno kolesarskih in turno smučarski vikend), od tega jih je bilo realizirano samo 31, kar pomeni 68.8 %. Kar 14 izletov je odpadlo, 12 zaradi slabega vremena oz. slabih vremenskih pogojev, 2 zaradi opravičene odsotnosti vodnikov.

Izvedene aktivnosti:

- 12 izletov oz. pohodov po lahkih poteh s skupaj 274 udeleženci

- 14 izletov po zahtevnih oz. zelo zahtevnih poteh s 114 udeleženci

- 1 osrednji društveni izlet v Novi Sad s 50 udeleženci,

- 1 večdnevni v Dolomite skupaj s PD Krka, 23 udeležencev

- 2 turno gorski kolesarski turi z 28 udeleženci

- 1 turno smučarski vikend s 14 udeleženci, v sodelovanju s PD Ptuj in PD Velenje, kjer smo združili zimske pohodne in smučarske ture pod vzdevkom »go smuk, go peš« .

- 3 pohodi so bili v realizaciji planinskih skupin Trstelj (90 udeležencev), Dornberk (28 udeležencev - vzrok slabo vreme), Šempas (100 udeležencev), ter 1 v sodelovanju z Turističnim društvom Banjšice (okoli 500 udeležencev)

Kljub neugodnemu letu in posledično odpadlim izletom smo vodniki popeljali v hribe oz. na pohode skupaj 475 planincev (65 manj kot v letu 2009) in 28 turno gorskih kolesarjev (11 več kot v letu 2009, kljub enemu odpadlemu izletu) skupaj 503 udeležencev, s sodelovanjem pri TD Banjšice 500 udeležencev, če pa temu prištejemo še udeležbo na 3 pohodih PS (218), skupaj 1193 ljubiteljev narave.

Število udeležencev naših planinskih izletov brez PS v letu 2010 je nekaj manjše kot preteklo leto, vendar kljub odpadlim izletom bistveno ne odstopa. Žal že slabša napoved vremena (oblačnost, megla) zmanjša št. prijavljenih udeležencev.

V VIO smo v letu 2010 bili aktivni še na naslednjih področjih:

- letnega licenčnega izpopolnjevanja se je udeležilo 5 vodnikov,

- sestanki VIO so potekali mesečno, razen v mesecu juliju in avgustu.

- skupaj z MO IN AO sodelujemo pri izdelavi društvene brošure,

- objavljajo se aktivnosti v medijih in na spletni strani društva;

- ponovno deluje pohodništvo v ŠD Iskra v Šempetru, ki jih organiziramo skupaj, kar se je

pokazalo za pozitivno predvsem zaradi organizacije prevoza.

- nadaljujemo sodelovanje z nekaterimi ostalimi društvi: Tolmin, Trebnje, SPD Gorica, Kum-Trbovlje,

Pošta - Telekom, PD Idrija

- sodelovali smo v akciji Očistimo Slovenijo

- srečanju zamejskih planinskih društev v Opatjem selu