Alpinistični odsek

Tabor Arco, Italija

Od 26. 04 do 01. 05. 2012 je v Arcu v Italiji potekal plezalni tabor, ki se ga je udeležilo 25 oseb (18 članov AO Nova Goria, 4 pridruženi člani in 2 otroka). Arco je zaradi mile mediteranske mikro klime priljubljena zimsko-spomladanska plezalna destinacija. Kraj je znan po odmevnih plezalnih dogodkih, številnih plezališčih in višjih stenah z opremljenimi in klasičnimi smermi.

Kot že večkrat, smo bili nastanjeni v kmečkem turizmu Michelotti, ki se nahaja približno 1,5 km od centra Arca. Plezali smo v stenah Colodri, Monte Casale, Mandrea di Laghel, Piccolo Dain, Parete di Limaro, Monte Brento – Placce zebrate ter v plezališčih Nago, Mandrea in Massone. Ugodno vreme, razen zadnji dan, je pripomoglo k temu, da smo opravili 25 vzponov v smereh daljših od 100 m. Tabor je bil namenjen pripravi za plezanje daljših smeri v hribih v poletno-jesenskem času. Glede na prelezano število smeri, je bil plan tabora izpolnjen.

Člani AO, ki so se udeležili tabora: Tomaž Cingerle,Maja Gregorič , Massimo Podbersič, Rozana Podbersič , Pavel Ferjančič, Andreja Ravljen, Stojan Mihelj, Vladimir Makarovič, Rok Mirt, Mitja Mikuž, Jernej Arčon, Tanja Koren, Zlatko Koren, Rok Stubelj, Andrej Bjuklič, Urška Merljak, Franka Zega, Erik Aralica (otroci: Katarina Koren, Lena Stubelj).

Pridruženi člani: Maja Zalar AO Rašica, Mateja Kržišnik AAO, Sara, Romana Kuk, Boris Kuk.

Nekaj fotografij si lahko ogledate v fotogaleriji.

Zapisala: MajaGregorič