Poslovno poročilo za leto 2007

SPLOŠNO O DRUŠTVU

Planinsko društvo Nova Gorica je bilo ustanovljeno 10.aprila 1949 v Solkanu. Sedež društva je v Novi Gorici, Bazoviška 4.

Planinsko društvo je vpisano v register društev pri Upravni enoti v Novi Gorici pod zap. št. 17, matič. št. 5137268. Društvo od leta 2002 deluje v javnem interesu na podlagi odločbe Ministrstva za šolstvo, znanost in šport, št. 6717-75/2007 z dne 6.9.2007.

Društvo vodi predsednik, ki tudi zastopa in predstavlja društvo ter upravni odbor, ki šteje do 24 članov, odgovornih za posamezna področja. Upravni odbor je izvršilno upravni organ med dvema občnima zboroma. Občni ali članski zbor je najvišji organ društva in sprejema in potrjuje pravila društva, ki so temeljni akt društva, sprejema letna poročila in delovne načrte društva, razrešuje in voli člane upravnega odbora in druga telesa ter sprejema druge sklepe, pomembne za delo in razvoj društva. Poleg upravnega odbora delujeta v okviru društva tudi nadzorni odbor in častno sodišče.

Iz zelo skromnih začetkov in majhnega števila zagnanih planincev, se je v 40. letih delovanja Planinsko društvo razvilo v eno številčno največjih društev na goriškem in tudi v Sloveniji. Leta 1989 je društvo štelo 1838 članov. Po letu 1990 pa je članstvo začelo upadati, v veliki meri zaradi ustanovitve novih planinskih društev po občinah (Brda, Kanal), kakor tudi zaradi ustanovitve in delovanja novih športno rekreacijskih društev (Mark, Triglav).

V letu 2007 je bilo v planinsko društvo včlanjenih 849 članov, kar še vedno pomeni, da smo eno najštevilčnejših društev na goriškem in tudi severno primorskem. V lanskem letu se je članstvo v primerjavi s preteklim letom povečalo za 11%.

18 Marec, 2024 - 19:08